Zakończenie roku formacyjnego w okresie koronawirusa

Zakończenie roku formacyjnego w okresie koronawirusa

Dnia 21 czerwca 2020 roku odbyła się nasza ostatnia w tym roku formacyjnym Msza wspólnotowa. Mimo, że widzieliśmy się tylko kilka miesięcy temu wydawało się, że były to wieki. Zebrało się wielu obecnych i dawnych członków wspólnoty oraz jej sympatycy. Trudno było zachować „dystans społeczny” kiedy nasze serca wyrywały się do dawno niewidzianych przyjaciół. Niedzielna Msza święta miała tego dnia szczególny smak, gdyż po wielu miesiącach uczestniczenia w niej przez Internet, mogliśmy w końcu wszyscy być na niej osobiście. Kaplica jezuitów ozdobiona była pięknymi kwiatami, a zaprzyjaźniony z nami zespół muzyczny uświetniał tę wyjątkową uroczystość.


Szczególne miejsce w tym dniu miało składanie przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, które pierwotnie przewidziane było na 22 marca, czyli w czasie, kiedy nasze kościoły zostały pozamykane z powodu pandemii koronawirusa. Nadarzyła się więc w niedzielę możliwość złożenia przyrzeczenia po raz pierwszy lub publicznego potwierdzenia tego, złożonego we wcześniejszym czasie prywatnie.


Pogoda w ten czerwcowy dzień była wymarzona na pikniki i grille i w normalnych warunkach nasze biesiadowanie trwałoby aż do zmroku. Niestety, panujące ciągle ograniczenia zgromadzeń nie pozwoliły nam na wspólnotową Agapę. Musieliśmy poprzestać na pamiątkowych zdjęciach, krótkich rozmowach i pożegnaniach.


Miejmy nadzieję, że rozpoczęte właśnie lato przyniesie okazje do spotkań integracyjnych w mniejszych i większych grupach.
Do zobaczenia!
(AE)