Skip to content

Opłatek 2024

W niedzielę, 14 stycznia  odbyła się pierwsza, w nowym 2024 roku, Msza wspólnotowa. Chicago nawiedziła fala arktycznego mroźnego powietrza, ale wielu z nas nie zniechęciło to do przybycia do kaplicy Ojców Jezuitów na ulicy Avers i spędzenia wspólnie czasu.

Po Mszy świetej i Adoracji zaczęliśmy naszą ucztę z tradycyjnym polskim jedzeniem świątecznym z zaprzyjaźnonego z nami Montrose Deli. Wszystko było świeże, gorące i przepyszne!

Siedzieliśmy przy pięknie udekorowanych stołach, rozkoszując się jedzeniem i konwersacją z przyjaciółmi, gdy nagle dało się słyszeć głośne pukanie do drzwi. Pojawił się w nich św. Mikołaj z worem podarunków. Nie było jednak łatwo otrzymać prezent. Nasz gość miał swoje wymagania: trzeba było zaśpiewać piosenkę, wyrecytować modlitwę lub odpowiedzieć na podchwytliwe pytania. W końcu jednak każdy z nas dostał torebkę przepysznych tradycyjnych “krówek”. Dla osób, które szczególnie wykazały się w swojej prezentacji były specjalne wyróżnienia. Na koniec wizyty Mikołaja zrobiliśmy sobie z nim pamiątkowe zdjęcie i pożegnaliśmy Go do przyszłego roku.

AE

Back To Top