Spotkanie z Carol Gonzalez

Spotkanie z Carol Gonzalez

W niedzielę, 9 grudnia 2018 roku, odwiedziła naszą wspólnotę Carol Gonzalez należąca do wspólnoty CLC-USA w mieście Pittsburgh. Była ona w Chicago na dwudniowej konferencji na temat życia i twórczości Thomasa Mertona. Przedłużyła swój pobyt w naszym mieście, aby spotkać się z osobami z naszej wspólnoty, poznać miejsce, gdzie się spotykamy i opowiedzieć o Światowym Zjeździe delegatów wspólnot CLC. Po Mszy św. o godzinie 11:00 kilka osób zebrało się, aby posłuchać jej wrażeń z Buenos Aires. Carol była tam jako obserwator z ramienia kontynentu północno amerykańskiego. Jej relacja ilustrowana była licznymi zdjęciami i anegdotami.

Carol miała też okazję zwiedzić Jezuicki Ośrodek Milenijny. Była zachwycona tym, co mają do dyspozycji wierni, miejscami nie tylko do modlitwy, ale także spotkań towarzyskich i wydarzeń kulturalnych: audytorium i kawiarenką.

Pozostały czas w Chicago Carol spędziła na zwiedzaniu, między innymi Garfield Park Conservatory i Millenium Park. Wyjechała oczarowana naszym miastem i nowo nawiązanymi znajomościami. (AE)

Zobacz galerię »