Spotkanie Opłatkowe

Spotkanie Opłatkowe

W niedzielę, 14 stycznia 2018, przybyliśmy do ojców Jezuitów na Avers, aby wziąć udział w naszej wspólnotowej Mszy św. oraz w dorocznym opłatku. Spotkanie rozpoczęło się uroczystą Eucharystią, którą celebrował ojciec Jerzy w świątecznie udekorowanej kaplicy.

Po Mszy mieliśmy tradycyjnie przez 30 minut adorację Pana Jezusa w ciszy. Zaraz po niej odwiedziły nas Anioły i Pasterze, oznajmiając nam, że narodził się Zbawiciel oraz że można się Mu pokłonić w sali pod kaplicą. Śpiewając kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki” udaliśmy się wszyscy na dół do sali. Co za miła niespodzianka czekała tam na nas! W pięknie udekorowanej sali powitaliśmy w szopie Świętą Rodzinę, Maryję z Józefem i z małym dzieciątkiem Jezus. Podczas wspólnego śpiewania kolęd przy żłóbku Jezusa, przywitaliśmy kolejnych gości. Byli to Trzej Królowie, którzy przyszli, aby pokłonić się Jezusowi i przekazać swoje dary.

Grupa Stella Marris zadbała o przepiękną świąteczną dekorację stołów i przygotowanie smacznej kolacji opłatkowej, na której nie zabrakło tradycyjnych polskich potraw. Natomiast wspólnota Lumen Verum przygotowała żywą szopkę, w której udział wzięli członkowie grupy przebrani za postacie biblijne. Grupa ta udekorowała również ściany sali panoramą z Ziemi Świętej, aby stworzyć klimat miejsca narodzenia Jezusa. Mogliśmy dzięki temu poczuć choć trochę atmosferę Betlejem w Chicago. Po części artystycznej, podzieliliśmy się tradycyjnym opłatkiem i złożyliśmy sobie nawzajem życzenia świąteczno-noworoczne.

Po życzeniach zasiedliśmy do stołów, aby spożyć wspólną kolację. Stół bufetowy obfitował w smakołyki, ciepłe dania, przekąski, owoce, ciasto i inne pyszności. Mieliśmy też okazję, aby lepiej się poznać, porozmawiać ze sobą i po prostu pobyć razem.

Kolejna niespodzianka to zabawa integracyjna na temat zwierząt, które były w stajence w Betlejem, i które też chciały oddać pokłon Jezusowi. Naśladowaliśmy te zwierzęta bez użycia głosu, tylko samymi gestami i śmiechu przy tym było co niemiara. Towarzyszyła nam wszystkim rodzinna, radosna i świąteczna atmosfera. (MK)

Zobacz galerię »