Skip to content

Rozpoczęcie roku formacyjnego 2022/23

„Niebiosa deszcz z góry spuśćcie…”. Chyba ktoś z nas modlił się tymi słowami pieśni, gdyż w niedzielę, 11 września 2022 roku, od rana lało jak z cebra. Czyżby to Duch święty zstępował na nas, gdy zaczynaliśmy swój nowy rok formacyjny w kaplicy na Avers?

Był to szczególny dzień dla trzech osób z naszej WŻCh-owskiej wspólnoty, które po raz pierwszy podczas uroczystej Mszy Świętej, składały swoje Przymierze. Piotr Z. złożył Przymierze stałe a Gracjana i Piotr M. Przymierze czasowe. Po Mszy świętej podpisali oni teksty zobowiązania i dostali pamiątkowe upominki: książki lub ikony.

Dziewięcioro członków naszej wspólnoty odnowiło swoje Przymierze czasowe na następny rok.

Ze względu na ulewne deszcze nasze plany grillowania i świętowania „pod chmurką” musiały ulec zmianie. Trzech panów: Sylwester, Bernard i Piotr z oddaniem grillowali mięso pod osłoną garażu i dostarczali je do naszej sali spotkań, gdzie reszta się nim zajadała. Wkrótce i oni do nas dołączyli. Mogliśmy nacieszyć się widokiem dawno niewidzianych twarzy i poopowiadać o swoich wakacyjnych przygodach.

Jeżeli obfitość darów duchowych jakie Bóg przygotował dla nas w tym roku formacyjnym będzie taka jak obfitość naszych stołów w tym dniu, to możemy przygotować się na wielką duchową ucztę!

(AE)

FOTO GALERIA

Back To Top