Skip to content

Modlitwa na rzecz życia

Zobacz zdjęcia w galerii:

W sobotę rano, dnia 12 października 2019 roku, nasza wspólnota włączyła się w ogólnoświatową akcję: „40 dni dla życia”. Koordynowaniem akcji w miejscowości Wood Dale podjął się nasz kolega ze Wspólnoty-Remik, z którego jesteśmy bardzo dumni. Przygotowaniem do czuwania była Msza święta w Jezuickim Ośrodku Milenijnym o godzinie 8:00, po której wyruszyliśmy na miejsce kliniki aborcyjnej.

Dzień ten był wyjątkowo chłodny, w piątek nastąpiło załamanie pogody z pięknej jesiennej, na prawie zimową. Mieliśmy możliwość ofiarować tę dodatkową niedogodność za ocalenie życia nienarodzonych, którzy są nam tak bardzo bliscy. Część osób dołączyła do nas później, w trakcie modlitwy, a każdy nasz ruch śledzony był przez dwie osoby z ochrony kliniki, które asystują osobom tam przyjeżdżającym.  Ich kolorowe kamizelki tak bardzo kontrastowały z mrocznymi czynami, które dokonują się we wnętrzach tego miejsca.  Wiele przejeżdżających samochodów, trąbieniem dawało nam znak swojej solidarności z naszą modlitwą.                                                                                                                                                                     

Podczas czuwania dało się słyszeć głosy dzieci przybyłych ze swoimi rodzicami oraz zobaczyć kilkoro z tych, jeszcze nienarodzonych, pod sercami swoich mam, których obecność była wielkim świadectwem świętości życia, już od pierwszych jego momentów. Czuwanie potrwa jeszcze do 3 listopada, więc jest jeszcze możliwość indywidualnej modlitwy i świadectwa swojej obecności w tym miejscu.

(AE)

Back To Top