Szósty Bal WŻCh

Szósty Bal WŻCh

W sobotę, 14 kwietnia 2018 roku, odbyła się szósta charytatywna zabawa taneczna zorganizowana przez Wspólnotę Życia Chrześcijańskiego (WŻCh) w sali przy Bazylice św. Jacka w Chicago. Hasłem tegorocznego Balu było: „Pomóż w katolickim wychowaniu syberyjskich dzieci”. Po Mszy św. o godz. 19:00, w pięknie udekorowanej sali obok kościoła o godz. 20:00 rozpoczął się 6. Bal. Przybyło wiele gości, wśród nich członkowie WŻCh jak również goście z zewnątrz.

Wspólnota WŻCh przygotowała dla uczestników imprezy wiele atrakcji. Na początku serwowana była ciepła kolacja, różnego rodzaju mięsa, warzywa, polski bigos, pierogi, sałatki, a na deser pyszne ciasto, owoce, kawa i herbata. A wszystko to dzięki hojnym ofiarom naszych sponsorów. Dla chętnych była możliwość zakupu napojów alkoholowych, różnego rodzajów wina i piwa w tzw. „Cash bar”.

Główną atrakcją wieczoru był występ taneczny grupy „Super Stars” oraz mini kurs tańca prowadzony przez właściciela klubu tanecznego Elite Dance Club, Grega Rykowskiego. Panie i panowie mieli możliwość nauki podstawowych kroków tańców towarzyskich, a przy okazji dobrej zabawy. Dyskotekę prowadził DJ MC Mietek grając taneczną muzykę dla każdego przedziału wiekowego.

Duże zainteresowanie wzbudziła loteria, której nagrodą główną była wycieczka do Kalifornii i parków narodowych ufundowana przez Rek 5 Star Travel. Oprócz niej, nasi sponsorzy ufundowali wiele cennych nagród za ponad $4,000, takich jak: srebrna i złota biżuteria z Adam’s Jewelry Center, gotówka, gift certifikaty, itp. Całkowity dochód z Balu został przeznaczony na dzieła misyjne prowadzone przez polskich jezuitów pracujących na Syberii.

Zabawa trwała do późnych godzin nocnych i mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się ponownie w jeszcze większym gronie. Szósty Bal WŻCh ponownie okazał się wspaniałym sukcesem dzięki pracy wolontariuszy z WŻCh oraz donacjom od naszych sponsorów. Dziękujemy! (MK)

Zobacz galerię 1»

Zobacz galerię 2»