Zesłanie Ducha Świętego na początku Roku Ignacjańskiego

Zesłanie Ducha Świętego na początku Roku Ignacjańskiego

„Widzieć wszystkie rzeczy nowe w Chrystusie” to hasło tegorocznego czuwania przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, które odbyło się w sobotę, 22 maja 2021 w Jezuickim Ośrodku Milenijnym w Chicago i przygotowane zostało przez Wspólnotę Życia Chrześcijańskiego oraz zespół muzyczny Magis.

Hasło tegorocznego czuwania to również hasło rozpoczynających się w tym roku obchodów Roku Ignacjańskiego, które nawiązuje do 500-lecia nawrócenia św. Ignacego ( 20 maja 1521) oraz 400-lecia jego kanonizacji (12 marca 1622). Historia św. Ignacego pokazuje nam, że w życiu nie ma sytuacji przegranych, że każdy z nas, bez względu na swoją przeszłość, może odnaleźć Chrystusa, a w Nim najgłębszy sens i pokój swojego życia. Mówiąc krótko, świętość nie jest zarezerwowana tylko dla wybranych lecz dla każdego człowieka. Podczas czuwania modliliśmy się do Ducha Świętego o taką właśnie świętość dla każdego z nas.

Czuwanie rozpoczęło się o godz. 20:30 wystawieniem Najświętszego Sakramentu, podczas którego adorowaliśmy Naszego Pana modlitwą i pieśnią uwielbienia. Wysłuchaliśmy też świadectwa Beaty o jej osobistym spotkaniu żywego Boga. Punktem kulminacyjnym była modlitwa o uwolnienie z wszelkich zniewoleń, uzależnień fizycznych, psychicznych i duchowych.

Specjalnie na ten wieczór zostało przygotowane Słowo Boże, które zostało przeczytane a potem wyświetlone na rzutniku do osobistej medytacji. Podczas przerwy przeczytane zostały intencje Mszy Świętej zbiorowej. Uroczysta Eucharystia została odprawiona o godz. 23:00. Podczas Mszy Św. kontynuowaliśmy modlitwę prośby o dary Ducha Świętego przez wstawiennictwo Świętego Ignacego Loyoli. Dziękowaliśmy też za dar wspólnoty WŻCh i za wszystkich naszych członków i ojców asystentów.

Po Mszy świętej każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy upominek z czuwania: obrazek z wydrukowanym słowem Bożym:

„Przywróć mi radość z Twojego zbawienia i wzmocnij mnie Duchem ochoczym!” (Ps. 51,14) oraz krzyżyk z drzewa oliwkowego z Ziemi Świętej.

Pomimo późnych godzin nocnych, po zakończonej Mszy Św., udaliśmy się pełni radości do Sali La Colombière na agapę, aby wspólnie świętować uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Nie zabrakło pysznych smakołyków, miłych wspomnień i wdzięczności za otrzymane dary i łaski.

Dziękujemy Wam za Waszą obecność i serdecznie zapraszamy za rok. (MK)