Wspólnotowe Świętowanie 50 Urodzin o. Jerzego Mordarskiego

Wspólnotowe Świętowanie 50 Urodzin o. Jerzego Mordarskiego

W sobotę, 16 września 2017, opiekun naszej wspólnoty WŻCh, o. Jerzy Mordarski, obchodził swoje 50 Urodziny. Z tej też okazji, przygotowaliśmy Mu niespodziankę, którą było przyjęcie urodzinowe na domowym podwórku jednej rodziny z naszej wspólnoty. Pogoda dopisała, było ciepło i słonecznie. Oprócz członków WŻCh zaproszeni też byli przyjaciele Ojca i znajomi. Goście zebrali się pół godziny przed przyjściem solenizanta, aby Go zaskoczyć. Na początek wspólnie zaśpiewaliśmy Mu „STO LAT” przy dźwiękach gitary. Nasza Koordynatorka Lokalna, Aneta, złożyła Ojcu życzenia od nas wszystkich i wręczyła Mu olbrzymią humorystyczną kartkę urodzinową wraz z bukietem słoneczników. Po czym goście złożyli Ojcu życzenia.

Następnie przyszedł czas na wspólny posiłek. Urodzinowy stół był obficie zaopatrzony w dania z grilla, pyszne sałatki, zakąski, ciasta i owoce. Nie brakowało również wszelkiego rodzaju napojów ciepłych i zimnych.

Oczywiście była też rozrywka. Program artystyczny przygotowali członkowie naszej wspólnoty. Na początek odbył się skecz o „Pani ze wsi i Pani z miasta”, który bardzo ubawił naszych gości. Potem była gra „Na prawo i na lewo” ze śmieszną historyjką specjalnie przygotowaną na ten dzień z życia Ojca Jerzego. Następnie przyszedł czas na „Konkurs wiedzy o Ojcu Jerzym”. Siedem osób brało udział w tym konkursie i wszyscy oni otrzymali humorystyczne nagrody za wiedzę i odwagę.

Następnie przyszedł czas kulminacyjny – czyli pięknie udekorowany urodzinowy tort wraz ze świeczkami „Pięćdziesiąt”. Po zdmuchnięciu przez Ojca świeczek, goście delektowali się nim. Polska muzyka z dawnych lat i ta najnowsza upiększała całą imprezę. Był czas na rozmowy, żarty i śmiechy oraz nawet tańce. Ostatni goście opuścili przyjęcie późno po północy.

Oj, długo będziemy pamiętać ten wyjątkowy dzień. Ojcu Jerzym bardzo dziękujemy za troskliwą opiekę nad naszą całą wspólnotą i życzymy Mu wiele Bożego błogosławieństwa na kolejne lata życia! Happy 50th Birthday! Sto Lat! (MK)

Zobacz galerię »