Ty Panie Dasz mi Pokój Serca

Ty Panie Dasz mi Pokój Serca

„Ty Panie dasz mi pokój serca” – to hasło tegorocznego Czuwania przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, które odbyło się w sobotę, 3 czerwca 2017 o godzinie 20:30 w Jezuickim Ośrodku Milenijnym w Chicago.

Czuwanie rozpoczęło się wystawieniem Najświętszego Sakramentu i zapaleniem Świecy Pokoju symbolizującej Boga, który sam siebie nazwał Światłością Świata. Następnie blok uwielbienia poprowadziła grupa muzyczna „Magis”. Podczas niego modliliśmy się pieśnią i słowem uwielbiając, dziękując, przepraszając i prosząc o dar pokoju w naszych sercach. Kulminacyjnym punktem była Modlitwa o Pokój Serca i specjalnie na ten wieczór skomponowana pieśń przez Przemka Bosaka pod tytułem „Boży Pokój”.

Po bloku uwielbienia przyszedł czas na Świadectwo Życia, które w tym roku dał Paweł ze wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Jezus z Nami”. Po czym nastąpiła modlitwa wstawiennicza o łaskę uzdrowienia. Prosiliśmy również Jezusa śpiewając „Uzdrawiaj mnie o mój Jezu”, aby On przejął kontrolę nad wszystkimi naszymi boleściami duszy i serca. Aby On przywrócił nam radość życia i pokój serca.

Po zakończeniu adoracji nastąpiła krótka przerwa. Następnie o godz. 23:00 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, którą koncelebrowało czterech kapłanów: Paweł Witon SJ, Stanisław Czarnecki SJ, Tomasz Oleniacz SJ, Jerzy Mordarski SJ. Podczas Eucharystii wzywaliśmy Ducha Świętego, aby przyszedł i jak podmuch wiatru: podniósł, rozpalił i dodał pewności każdemu z nas. Po skończonej Mszy św., chociaż było już dobrze po północy, napełnieni radością i pokojem, udaliśmy się do kawiarenki pod kaplicą na świąteczną agapę. (MK)

Zobacz galerię »