Rozpoczęcie roku formacyjnego 2021/22

Rozpoczęcie roku formacyjnego 2021/22

Sądząc po pogodzie, trudno było uwierzyć, że ta niedziela to nie środek lata, ale już druga połowa września. Krótkie rękawy koszul u panów, kwieciste sukienki pań przywoływały na myśl długie i gorące lato, które bardzo powoli ustępuje miejsca chłodniejszym dniom. Wypoczęci po wakacyjnej przerwie, 19 września 2021 roku rozpoczęliśmy nasz kolejny rok formacyjny.

Pierwsza Msza święta we wrześniu, to czas szczególny. Jest to moment, kiedy po raz pierwszy składamy przyrzeczenia Przymierza lub je odnawiamy. W tym roku po raz pierwszy złożyli swoje Przymierze Czasowe Agnieszka i Bernard z grupy Unica Via. Gratulujemy im serdecznie i życzymy wiele radości z bycia we wspólnocie.

Eucharystię, swoją muzyką i pięknymi głosami, uświetnił zaprzyjaźniony z nami Szymon Klimczuk z częścią swojej muzykującej rodziny.

Na agapie zaś, delektowaliśmy się tradycyjnym polskim jedzeniem i wybornymi słodyczami, w większości własnego wypieku. Witaliśmy się z dawno niewidzianymi osobami i sympatykami wspólnoty. Nasze rozmowy toczyłyby się długo w noc, gdyby nie konieczność ustąpienie miejsca innym w Jezuickim Ośrodku Milenijny. Trudno się nam było rozstać, ale na szczęście przed nami cały nowy rok formacyjny i okazji do spotkań będzie wiele. Jesteśmy ciągle w trakcie obchodów Roku Ignacjańskiego, który jest okazją do odkrywania na nowo postaci tego fascynującego i bliskiego nam świętego.

(AE)

Zobacz galerię FOTO