Rekolekcje Ignacjańskie Fundament

Rekolekcje Ignacjańskie Fundament

W dniach 14 stycznia do 11 lutego 2018 przy Jezuickim Ośrodku Milenijnym prowadzone były rekolekcje ignacjańskie Fundament w życiu codziennym „Uzdrowienie z poczucia krzywdy”. Uczestniczyło w nich 20 osób. Całość rekolekcji prowadził Jerzy Mordarski SJ a w rozmowach pomagali: Tomasz Oleniacz SJ, Krzysztof Nowak SJ, Tomasz Pietrzak SChr.

Zaufać Bogu (świadectwo)

W pogoni za posiadaniem rzeczy materialnych niezauważalnie zgubiłam z oczu to co jest najważniejsze. Chciwość posiadania nie dała mi szczęścia, wręcz przeciwnie pogłębiła wewnętrzny niepokój i lęk. Wymazane z pamięci doznane krzywdy i zranienia od innych chciałam zastąpić zdobywaniem nowych i droższych rzeczy. Choć jestem osobą wierzącą nie dopuszczałam do najgłębszych zakamarków mojego serca Pana Jezusa. Czując wewnętrzny niepokój postanowiłam to zmienić i dlatego wzięłam udział w rekolekcjach „Uzdrowienie z poczucia krzywdy”.

Dzięki tym rekolekcjom zrozumiałam wiele ważnych aspektów mojego życia. Otworzyły mi się oczy i zaczęłam uważnie słuchać Pana Boga. Doświadczyłam, że Pan Bóg nigdy mnie nie opuścił, szczególnie w moim bólu i cierpieniu był przy mnie. Odkryłam, że nie trzeba się bać swoich uczuć, lecz wypowiedzieć je przed Bogiem, który i tak zna dogłębnie moje serce. Te rekolekcje były dla mnie okazją do pogłębienia doświadczenia miłości Boga względem mnie i moich bliźnich. Zrozumiałam, że nie warto dźwigać trudnych doświadczeń z przeszłości, ale z ufnością powierzyć je Jezusowi i w Jego dłonie złożyć całe swoje życie. (Asia)