Przybieżeli do Betlejem Pasterze

Przybieżeli do Betlejem Pasterze

„Przybieżeli do Betlejem pasterze…” i my też przybyliśmy do „Betlejem”. Cała nasza wspólnota WŻCh przybyła 8 stycznia 2017 do domu ojców jezuitów przy Avers, aby uczestniczyć w uroczystej Mszy św. oraz w dorocznym spotkaniu opłatkowym.

Spotkanie rozpoczęło się od Mszy św., którą celebrował ojciec Jerzy, nasz Asystent. Podczas niej, śpiewaliśmy kolędy, do których akompaniował nam zespół muzyczny Magis. Po Mszy, mięliśmy 30 minutową adorację Pana Jezusa, po czym udaliśmy się do sali pod kaplicą na spotkanie świąteczne.

Boże Narodzenie to czas spotkań z najbliższymi, rodziną, przyjaciółmi przy wspólnym stole, zwłaszcza wigilijnym, na którym nie może zabraknąć opłatka. To przede wszystkim czas miłości, radości, refleksji. Czasami jest jedynym momentem, aby spotkać się wspólnie z rodziną i złożyć życzenia. Nasza wspólnota WŻCh, to nasza druga rodzina, dlatego też my również podzieliliśmy się opłatkiem. Moment dzielenia się opłatkiem jest wspaniałą okazją do wyrażenia najgłębiej skrytych w sercu uczuć i doświadczenia namacalnej obecności, że Jezus jest wśród nas.

Nie zabrakło też wspólnego śpiewania kolęd. Na stołach znalazły się tradycyjne polskie potrawy, które spożywamy podczas wigilijnej wieczerzy. Wszystkim zebranym uczestnikom towarzyszyła rodzinna i życzliwa atmosfera. (MK)