Piąty Bal WŻCh

Piąty Bal WŻCh

W sobotę, 29 kwietnia 2017 roku, już po raz piąty, odbył się Bal Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego w Resurrection Hall przy Bazylice św. Jacka w Chicago. Uczestniczyło w nim ponad 150 osób pomimo niesprzyjającej deszczowej i zimnej pogody.

Społeczność chicagowska w przeróżny sposób poparła naszą charytatywną imprezę. Zarówno biznesy jak i osoby prywatne ofiarowały donacje oraz nagrody na loterię fantową a polonijne Radio Deon pomogło rozpropagować nasz Bal. Członkowie WŻCh hojnie ofiarowali swój czas i siły na przygotowanie Balu.

Po oficjalnym powitaniu, goście zostali zaproszeni do szwedzkiego stołu na pyszny obiad, który obfitował w tradycyjne polskie dania takie jak: gołąbki, karkówka, pulpety w sosie, krokiety z barszczem czerwonym, bigos, pierogi, kasza gryczana, sałatki. Oprócz kuchni polskiej były też dania włoskie jak pasta i kurczak. Bufet był elegancko przygotowany i bardzo smaczny. Cały obiad sponsorowany był przez lokalne biznesy, restauracje, sklepy i hurtownie.

Nie zabrakło również na deser „słodkiego stołu”, na którym można było znaleźć wiele smacznych ciast takich jak: serniki, szarlotki, pączki, rogaliki i inne pyszności. A to wszystko dzięki naszym sponsorom – polonijnym piekarniom.

Po zaspokojeniu ciała, przyszedł czas na pokrzepienie ducha – a więc na „tańce, hulanki i swawole”. Imprezę rozpoczął pokaz tańca dzieci, uczniów Elite Dance Club. Po czym właściciel klubu, Greg Rykowski, zaprosił wszystkich gości na parkiet na profesjonalny mini kurs tańca. W niedługim czasie uczestnicy nauczyli się podstawowych kroków samby.

Po kursie parkiet zapełnił się i goście bawili się wyśmienicie przy polskich i zagranicznych przebojach a całość prowadził DJ Łukasz.

Podczas zabawy sprzedawane były losy na loterię. Goście chętnie je kupowali, ponieważ nagrody na loterie w tym roku były bardzo atrakcyjne. Główną nagrodą była wycieczka do Kalifornii i Parków Narodowych, a oprócz niej do wygrania były nagrody pieniężne, karty upominkowe, biżuteria, i wiele innych. Goście z niecierpliwością czekali na tą chwile, kiedy było losowanie. Jedna osoba została potrójnie uszczęśliwiona, bo oprócz wygrania nagrody głównej, stała się posiadaczem złotego pierścionka zaręczynowego i 300 dolarów gotówki.

Pozyskane fundusze zostaną przeznaczone na dzieła apostolskie WŻCh między innymi na Adopcję Serca i wsparcie dzieła Pro-Life. Dziękujemy organizatorom i sponsorom Balu za wielkie serce i do zobaczenia za rok. (MK)

Radio DEON»

Zobacz galerię 1»

Zobacz galerię 2»