Opłatek i św. Mikołaj

Opłatek i św. Mikołaj

Nasze wspólnotowe spotkanie opłatkowe miało miejsce po Mszy świętej, 12 stycznia 2020 roku. Czekała na nas pięknie udekorowana sala. Białe obrusy na  stołach, pachnące gałązki choinki , przygaszone światła i płonące na stołach świece stwarzały niepowtarzalny świąteczny  nastrój. Do jedzenia przygotowano tradycyjne polskie przysmaki. Gorący barszczyk i krokiety znikały w błyskawicznym tempie. Po wstępnym posileniu się, spontanicznie przeszliśmy do śpiewania kolęd. 

     Nagle, głośne dźwięki dzwonków przerwały nasze kolędowanie. Po chwili w drzwiach ukazała się postać świętego biskupa Mikołaja. Przyszedł pogościć się z nami i rozdać przyniesione prezenty. Dzieciom udało się bez większego trudu dostać swoje podarunki. Dorosłym nie poszło już tak łatwo. Święty Mikołaj miał dla każdej z grup dużą paczkę, ale aby ją otrzymać należało wykazać się znajomością katechizmu. Strach padł na nas wszystkich, ale wspólnymi siłami zdołaliśmy pomóc przedstawicielom grup wyrecytować wyuczone w dzieciństwie prawdy wiary. W pudłach znajdowały się owoce, którymi mieliśmy się między sobą podzielić, tak jak to jest z każdym otrzymanym od Boga darem.    

     Na koniec, każdy z nas z osobna miał okazję do rozmowy ze świętym Mikołajem, pamiątkowego zdjęcia oraz otrzymania prezentu. Była nim książka z modlitwami i poezją jezuitów różnych pokoleń i kultur, które mogą ubogacać nasze życie duchowe na wiele nadchodzących lat. Biskup Mikołaj obiecał odwiedzić nas za rok jeżeli na to zasłużymy. Na pewno będziemy się starać! (AE)    

Zobacz galerię http://chicago.wzch.org/oplatek-i-sw-mikolaj-2/