Odkryj Swoją Wartość

Odkryj Swoją Wartość

W dniach 19-21 października 2019 roku, odbyły się po raz jedenasty rekolekcje w Camp Vista, Wisconsin, w których uczestniczyły 92 osoby. Hasłem tegorocznych rekolekcji było: „Odkryj swoją wartość”. Po przyjeździe do Camp Vista każdy z uczestników miał okazję zjeść pyszną zupę grzybową i napić się gorącej herbaty lub kawy. Rekolekcje rozpoczęliśmy uroczystą Mszą św. w piątek wieczór, na zakończenie której odmówiliśmy akt oddania Matce Bożej.

Sobotni poranek rozpoczęliśmy medytacją słowa Bożego w kaplicy przed Panem Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie. Po modlitwie był czas na śniadanie, podczas którego serwowane były różne rodzaje wędlin, serów i sałatek. Pierwszą konferencję wygłosiła Katarzyna Burzyńska na temat poczucia własnej wartości, przyczyn i konsekwencji niskiego poczucia własnej wartości oraz jak możemy kształtować swoją wartość. Po konferencji pracowaliśmy w grupkach, gdzie każdy z uczestników odnosząc się do tematu rekolekcji, miał możliwość podzielenia się osobistym doświadczeniem.

Ze względu na padający śnieg z deszczem nie było w tym roku tradycyjnego meczu piłki nożnej, ale za to można było wybrać się na spacer lub odpocząć w sali kominkowej. Następnie rozpoczął się czas ciszy, czyli okazja do osobistej refleksji i modlitwy, adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i możliwość przystąpienia do sakramentu pojednania. Wielką radością była dla nas obecność o. Wojciecha Bojanowskiego SJ, neoprezbitera, który niedawno przyjął święcenia kapłańskie i odprawił dla nas Mszę św. prymicyjną z uroczystym błogosławieństwem. Po Mszy św. i kolacji rozpoczęła się modlitwa w Duchu Taize, która była prowadzona przez zespół muzyczny „Magis” i muzyków z „Jaśminu”, podczas której modliliśmy się i uwielbialiśmy Pana Jezusa śpiewem. Oprócz pieśni w języku polskim i kanonów łacińskich nowością tego roku były pieśni w języku angielskim. Można było podejść do krzyża, uklęknąć i w ciszy adorować Pana Jezusa. W prezencie tego roku były przygotowane dla każdego „Boże Krówki”, paczka krówek z cytatami świętych. Po modlitwie Taize uczestnicy rekolekcji mieli czas wolny. Niektórzy zebrali się w sali kominkowej i tam śpiewali i grali na instrumentach.

Niedziela rozpoczęła się również medytacją słowa Bożego w kaplicy i śniadaniem. Konferencję tego dnia wygłosił o. Jerzy Mordarski SJ, który mówił o skutkach niskiego poczucia wartości oraz w jak sposób możemy troszczyć się o swoją i drugiego człowieka wartość. Po konferencji przysłowiową „wisienką na torcie” było świadectwo małżeństwa Agnieszki i Bernarda o doświadczeniu działania Pana Boga w ich życiu oraz jak ważna jest wspólnota ludzi wierzących, która mobilizuje i pomaga w duchowym rozwoju.

Ze względu na piękną pogodę zrezygnowaliśmy z pracy w grupach. Można było pospacerować, porozmawiać lub popływać łódkami po jeziorze. Końcowym zadaniem było udzielenie pisemnej odpowiedzi na pytanie: „Dlaczego czuję się wartościowy(a), co napisałbym na kartce?” Karteczki z odpowiedziami złożyliśmy Jezusowi na ołtarzu podczas ofiarowania na Mszy św. kończącej rekolekcje.

Wracaliśmy do naszych domów rozpaleni Bożą miłością, aby świadczyć w codzienności o Jezusie. Przy pożegnaniach widoczna była radość i wdzięczność oraz pragnienie spotkania się ponownie za rok. Do zobaczenia! (BŁ)

Zobacz galerię 1»

Zobacz galerię 2»

Zobacz galerię 3»

Zobacz galerię 4»