Msza św. i Zakończenie Rekolekcji Fundament

Msza św. i Zakończenie Rekolekcji Fundament

W niedziele, 5 lutego 2017, cała wspólnota WŻCh w Chicago spotkała się na Avers u ojców jezuitów na comiesięcznej wspólnotowej Eucharystii. Spotkanie to zbiegło się z zakończeniem rekolekcji Fundamentu w życiu codziennym. W rekolekcjach uczestniczyło 18 osób, w tym 4 osoby z naszej wspólnoty i 14 osób z zewnątrz. Tematem Fundamentu było: „Uzdrowienie z poczucia krzywdy”. Całość rekolekcji prowadził Jerzy Mordarski SJ, natomiast w rekolekcyjnych rozmowach pomagali: Paweł Kosiński SJ i Tomasz Oleniacz SJ.

Fundament to etap wstępny do ignacjańskich Ćwiczeń duchowych. Podczas niego rekolektant uczy się przedłużonej modlitwy osobistej opartej na słowie Bożym, codziennego rachunku sumienia, korzystania z kierownictwa duchowego.

Uczestnicy rekolekcji mieli możliwość podzielenia się w grupach doświadczeniem z przeżytych Ćwiczeń oraz uczestniczyć we Mszy św. przygotowanej przez naszą wspólnotę. Po Mszy św. jak zwykle, przez 30 minut adorowaliśmy Jezusa w Najświętszym Sakramencie dziękując Mu za wszelkie dobro jakiego doświadczyliśmy i doświadczamy każdego dnia.

Całość spotkania zakończyła wspólnotowa agapa przy obficie zastawionym stole przygotowanym przez rekolektantów i naszą wspólnotę. (MK)

Zobacz galerię »