Modlitwa w obronie życia 2021

Modlitwa w obronie życia 2021

„Jezus powiedział do swoich uczniów: Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski”. (Mt 5,43-48)

9 października świeciło słońce, wiał lekki wiatr i siedem radosnych balonów podskakiwało na tle błękitnego nieba. Mała grupka ludzi modliła się na różańcu, wielu jechało do pracy. Ktoś przyszedł na umówioną aborcję. Ktoś krzyczał. Ktoś milczał. Ktoś patrzył na plakat „Pomogę ci, nie bój się”. Dzień jak co dzień. Wybory zwykłego dnia. Czy nasza modlitwa została wysłuchana? Bądźmy dobrej myśli i dziękujmy Bogu, gdyż Jezus powiedział:

„Dalej, zaprawdę, powiadam wam: Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich”. (Mt 18,19-20)

PZ

Foto