Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego – a św. Józef

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego – a św. Józef

Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, 25 marca 2021 roku, zbiegł się tym razem z rozpoczęciem rekolekcji wielkopostnych. Prowadził je salwatorianin, ksiądz Łukasz Kleczka, wieloletni opiekun dzieła Duchowej Adopcji na terenie Stanów Zjednoczonych. Wielka była nasza radość, gdy dowiedzieliśmy się, że tematem rekolekcji będzie osoba świętego Józefa, gdyż właśnie nasza grupa Pro-life wybrała tego świętego na patrona tegorocznej modlitwy.

Święty Józef, Opiekun Jezusa, wzór dobrego ojca, jest patronem osób znajdujących się w niebezpieczeństwie, opuszczonych, cierpiących. W takiej sytuacji znajdują się często matki i rodziny, które spotyka wiadomość o nieplanowanym dziecku.

Składanie przyrzeczeń poprzedziło obejrzenie świadectwa kobiety, która będąc w pierwszych tygodniach ciąży zachorowała na różyczkę. Wszystko wskazywało na to, i dane naukowe, i rady doświadczonych lekarzy, że dziecko nie ma prawa urodzić się zdrowe, czy nawet żywe, i że „najlepszym” rozwiązaniem będzie aborcja. Matka nie posłuchała jednak „dobrych” rad i zdecydowała się zaufać Bogu, oddając życie swojego dziecka w Jego ręce. Po dziewięciu miesiącach wszyscy byli świadkami cudu, gdyż urodziła się przepiękna, zupełnie zdrowa córeczka.

Jedna z osób z naszej Wspólnoty, poruszona postawą tej matki powiedziała: „Nie chciałam podejmować się w tym roku Duchowej Adopcji, pomyślałam, że zrobię sobie przerwę na ten rok…, ale jednak postawa tej kobiety tak mnie poruszyła, że nie mogłam stać z boku, musiałam odpowiedzieć na to wezwanie”.

Razem, na wszystkich Mszach świętych 164 osoby podjęły się modlitwy za nienarodzone życie zagrożone zagładą. Dziękujemy dobremu Bogu za ich wielkoduszność i prosimy świętego Józefa, Tego, który mężnie odpowiedział na zaproszenie Boga do pójścia za Nim w nieznane, o pomoc w odkrywaniu w naszym życiu i życiu rodzin, które duchowo adoptowaliśmy piękna daru z siebie, otwartości na nowe, nieznane i nieoczekiwane. (AE)

Link do Galerii zdjęć