Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego

Dnia 8 kwietnia 2018 roku, w Święto Miłosierdzia Bożego odbyły się uroczyste przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Kaplica tonęła w wiosennych kwiatach, a z obrazu ustawionego przed ołtarzem, Jezus Miłosierny błogosławił tym, którzy podjęli ten wspaniałomyślny gest wzięcia w modlitewną opiekę jednego dziecka, którego życie jest zagrożone jeszcze przed narodzeniem. Przyrzeczenia można było składać na każdej z sześciu niedzielnych Mszy św. w Jezuickim Ośrodku Milenijnym.

Na Mszy św. o godz. 13:00, która była Mszą św. wspólnotową WŻCh złożyło przyrzeczenia 54 osoby w tym 28 osób z naszej wspólnoty i 6 „Sympatyków WŻCh”. Drugą, co do liczebności osób podejmujących Duchową Adopcję, była Msza św. dla dzieci o godzinie 11:00. Na niej, przyrzeczenia złożyli nie tylko dorośli, ale i kilkoro dzieci pod opieką swoich rodziców. „Tylko kochając uczymy się miłości” – oto zdanie z obrazka jakie maluchy dostały na pamiątkę tego wydarzenia oraz obchodzonego w tym roku dziewiątego kwietnia, Dnia Świętości Życia. Jakże piękne i prawdziwe słowa. Uśmiechnięte twarze świadczyły o tym jak wiele szczęścia kryje się w dawaniu.

Ufamy, że każda ze 162 osób, która tego dnia zaadoptowała duchowo nienarodzone dziecko wytrwa, z Bożą pomocą, w modlitwie przez nadchodzące dziewięć miesięcy, do 8 stycznia 2019 roku. Za wszystkich nowo upieczonych rodziców i ich dzieci będą, w pierwsze piątki miesiąca, odprawiane Msze św. (AE)

Zobacz galerię 1»

Zobacz galerię 2»