Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego

W niedzielę, 26 marca 2017, w Jezuickim Ośrodku Milenijnym odbyła się Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego (dzieło ratowania życia nienarodzonych dzieci). Na czterech Mszach św. o godz. 11:00, 13:00, 19:00 i 20:30 złożyło przyrzeczenia 116 osób, w tym 27 z WŻCh. Po raz pierwszy przyrzeczenia za nienarodzone maluchy zostały podjęte na Mszy św. dla dzieci o godz. 11:00, na której przystąpiło do Duchowej Adopcji 45 osób. Naszą modlitwę za nienarodzone dzieci i ich rodziny, zakończymy w drugi dzień Świat Bożego Narodzenia, 26 grudnia 2017. Niech Najświętsza Maryja Panna, patronka nowego życia, otacza modlących się szczególną opieką. (PZ)

Sto lat temu w niewielkiej miejscowości Cova da Iria (Portugalia), znajdującej się dwa i pół kilometra od Fatimy, trzej pastuszkowie otrzymali niezwykły dar. Sześć razy zobaczyli cudowne oblicze Najświętszej Maryi Panny. Podczas tych kilku spotkań otrzymali przesłanie, które po dzień dzisiejszy jest światłem dla nas wszystkich. Matka Boża przedstawiła się i powiedziała – jestem Matką Boską Różańcową i prosiła: „…Ofiarujcie się za grzeszników i powtarzajcie wielokrotnie – zwłaszcza gdy będziecie czynić jakąś ofiarę – O Jezu, czynię to z miłości dla Ciebie, w intencji nawrócenia grzeszników oraz jako zadośćuczynienie za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi…”

Jedną z odpowiedzi jakie powstało po objawieniach w Fatimie jest dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, które narodziło się we Francji i Anglii, a następnie po kilku latach przeniosło na cały świat. Od przeszło czterech lat jest ono również prowadzone przez Wspólnotę Życia Chrześcijańskiego przy Jezuickim Ośrodku Milenijnym w Chicago.

Przyrzeczenie Duchowej Adopcji i codzienna modlitwa

Najświętsza Panno, Bogarodzico Maryjo, wszyscy Aniołowie i Święci, wiedziony(a) pragnieniem niesienia pomocy w obronie nienarodzonych, postanawiam mocno i przyrzekam, że od dzisiaj biorę w duchową adopcję jedno dziecko, którego imię jedynie Bogu jest wiadome, aby przez dziewięć miesięcy, każdego dnia modlić się o uratowanie jego życia oraz o sprawiedliwe i prawe życie po urodzeniu. Postanawiam: codziennie ofiarować jeden dziesiątek różańca, moje dobrowolne postanowienia oraz modlitwę, którą dziś po raz pierwszy odmówię:

Panie Jezu za wstawiennictwem Twojej Matki Maryi, która urodziła Cię z miłością oraz za wstawiennictwem świętego Józefa, „Człowieka Zawierzenia”, który opiekował się Tobą, proszę Cię w intencji tego nienarodzonego dziecka, które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady, i które duchowo adoptowałem(am). Proszę, daj rodzicom tego dziecka miłość i odwagę, aby zachowali je przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen.

Zobacz galerię 1»

Zobacz galerię 2»