20-lecie Jezuickiego Ośrodka Milenijnego

20-lecie Jezuickiego Ośrodka Milenijnego

„Kiedy ten czas minął?” pytamy się wszyscy, pamietający początki Jezuickiego Ośrodka Milenijnego.

12 września 2021 roku był dniem, w którym mogliśmy przypomnieć sobie losy tej jezuickiej placówki na emigracji. Po uroczystej Mszy świętej, w której dużą rolę grała nasza wspólnota WŻCh przenieśliśmy się na dalsze świętowanie do sali bankietowej w przyjaznym Ośrodkowi Jolly Inn.

Spotkania ze znajomymi ze wspólnot i grup działających przy JOM oraz pyszne jedzenie był tylko początkiem atrakcji tego wieczoru. Wszyscy z zaciekawieniem obejrzeli galerię zdjęć przedstawiającą historię pobytu jezuitów w Chicago, domu na ulicy Avers oraz fascynujące dzieje tworzenia się Ośrodka na Irving Park w narracji Ojca Pawła Kosińskiego.

 Uroczystym momentem było wręczenie nagród osobom szczególnie zasłużonym dla JOM. Dalszą część bankietu umilili swoimi występami i prezentacjami: Wspólnota Integracyjna Jaśmin, Harcerze i ich wdzięcznie tańczący rodzice, przedstawiciele literatów i śpiewający ze swoim gitarowym akompaniamentem Marcin Kowalik oraz Szymon Klimczuk.

Jesteśmy wdzięczni Bogu i ojcom jezuitom, że gromadzą nas w tym wyjątkowym domu, gdzie jest miejsce na modlitwę, rozwój osobisty i duchowy oraz wydarzenia kulturalne.

(AE)

Foto: 20-lecie JOM