10 Rocznica WŻCh w Chicago

10 Rocznica WŻCh w Chicago

Rok 2018 to rok jubileuszowy dla Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego w Chicago. Dziesięć lat temu powstały tu pierwsze dwie grupy WŻCh. Pierwsza, In Via, prowadzona przez o. Stanisława Czarneckiego SJ oraz druga, Lumen Verum, prowadzona przez o. Mirosława Bożka SJ.

Cała nasza wspólnota spotkała się w kaplicy u ojców jezuitów na Avers w niedzielę, 9 września 2018 roku, aby świętować Jubileusz. Spotkanie rozpoczęło się uroczystą Mszą św., którą koncelebrowało czterech kapłanów: o. Tomasz Oleniacz SJ, o. Jerzy Mordarski SJ, o. Stanisław Czarnecki SJ, o. Marek Janowski SJ.

Na naszą uroczystość przybyli także goście z amerykańskiej CLC-USA: Ady Viera, obecny Prezydent CLC-USA oraz Edward Plocha, były Prezydent CLC-USA, jak również dwie członkinie z koreańskiej wspólnoty KCLC w Chicago. Podczas Mszy św. jedna osoba z naszej wspólnoty złożyła Przymierze stałe, 6 osób złożyło Przymierze czasowe i 7 osób odnowiło Przymierze czasowe.

Po zakończonej Mszy św., Kasia i Ania podziękowały przybyłym gościom i wręczyły pamiątkowe upominki. Osoby, które pierwszy raz złożyły przymierze również otrzymały na pamiątkę tego wydarzenia śliczne ikony.

Ady Viera wraz z Edwardem Plocha wygłosili krótkie przemówienie do naszej wspólnoty, dziękując nam za zaproszenie do Chicago jak również zwrócili uwagę na najważniejsze zagadnienia poruszane podczas Światowego Zgromadzenia WŻCh w Buenos Aires w tym roku.

Na zakończenie części oficjalnej zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia, po czym udaliśmy się do ogrodu na poczęstunek. Przy obfito zastawionych stołach świętowaliśmy nasz Jubileusz i rozpoczęcie nowego roku formacyjnego. Nie zabrakło pysznych dań grilowych, sałatek i słodkości. Goście ze wspólnoty koreańskiej przynieśli nam w prezencie jubileuszowy tort oraz bukiet pięknych kwiatów.

Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za dar dziesięciu lat Wspólnoty, za dar naszych dotychczasowych Asystentów, którzy pomagali nam i nadal pomagają rozwijać się w duchu naszego charyzmatu oraz za wszystkich naszych członków. AMDG. (MK)

Zobacz galerię 1»

Zobacz galerię 2»

Zobacz galerię 3»